לייעוץ ראשוני ללא התחייבות פנו אלינו

תוכנית בטיחות אש – כל מה שכדאי לכם לדעת עליה

כל מבנה שהוא, בין אם פרטי או מסחרי ובין אם חדש או ישן, חשוף ללא מעט סכנות, ובעיקר כאלו הקשורות לשריפות. תוכנית בטיחות אש היא בגדר חובה והיא זו, הכוללת את כל המידע שצריך על אופן הפעולה במצבי חירום, לרבות שריפה. התכנית מוגשת לשירותי הכבאות וההצלה והיא מהווה תנאי בסיסי על מנת לקבל היתר בנייה או רישיון עסק. התוכנית מפרטת את כל היציאות באותו מבנה (בין אם עלה על הקרקע ובין אם לאו), את נקודות המים, החשמל והתאורה שבו, את דרכי המילוט האפשרויות שבו, את יציאות החירום, מיקומי המטפים, פתחי מזג אוויר ועוד.

על חשיבותה של התוכנית

מעבר לכך שהיא נדרשת על פי חוק ותנאי הכרחי לקבלת אישור בנייה ועסק, היא מהווה אמצעי בטיחותי חשוב במיוחד בשעת חירום. התכנית מסייעת לגורמי הביטחון, בין אם אלה מכבי האש, המשטרה או כל גורם אחר, לנהל במקצועיות וביסודיות אירועי חירום שונים, כמו שריפות, הצפות, רעידות אדמה ועוד. היא כוללת תמונת מצב מקיפה ומדויקת, המפרטת את שלל מערכות המבנה, שבהן ניתן להיעזר במקרי חירום, מערכות הקשורות לכיבוי אש, להצלה, לחשמל וכדומה.

איך זה נעשה

בעזרת יועץ בטיחות אש ניתן להכין את התוכנית במדויק ולכלול בה את כל האלמנטים הנדרשים. ההליך עצמו מתחיל בניתוח המבנה ובבחינת התכנון האדריכלי שלו וממשיך לתכנון קפדני על מנת לאפשר למבנה בטיחות ותקניות מרבית במצבי חירום. ממונה בטיחות אש הוא גורם מוסמך, המסייע בהפקתה של התוכנית, תוך התייחסות לכל ההיבטים הנדרשים: מהיכן יכולים רכבי הכבאות וההצלה להגיע למבנה? מהיכן ניתן להימלט ממנו, להיכנס או לצאת ממנו במקרה של שריפה או מצב חירום אחר? היכן נמצא ציוד לכיבוי אש, היכן נמצאים המטפים ואמצעי הגילוי השונים? אילו חומרים מצויים באותו מבנה וכיצד הם צפויים להגיב במצבי שריפה? ועוד ועוד.

למי היא מיועדת

תכנית זו הכרחית למבנים ציבוריים ומסחריים, כמו מרכזי קניות וקניונים, קופות החולים ובתי החולים, מרפאות למיניהן, מועדונים, גני אירועים ואולמות אירועים, מסעדות, חנויות, מפעלים, בנייני משרדים, עיריות ומועצות מקומיות, מתנסים, בתי כנסת, בתי ספר, מוסדות חינוך שונים, מוזיאונים, אתרי תיירות וגם מבני מגורים (במסגרת תמא 38). כאשר מדובר במבנים חדשים או מבנים קיימים הצפויים לעבור שיפוץ, תוספת או שיקום, יש צורך בהכנת תוכנית עדכנית.

מחפשים כתובת מקצועית ומנוסה לצורך התקנה או תחזוקת מערכות אש ואבטחה? חברת מיגון אלקטרוניקה בעמ היא הכתובת המתאימה.

לפרטים, צרו קשר בטלפון 03-5033726

Call
Mail
Call Now Button