לייעוץ ראשוני ללא התחייבות פנו אלינו

  סוגי מצלמות אבטחה וההבדלים ביניהם

  מצלמות אבטחה

  המהפכה הדיגיטלית שינתה את העולם בשנים האחרונות והחלו להופיע אמצעים המאפשרים מעקב מרחוק על הנעשה במקומות שונים. בעלי עסקים, מנהלי בתי ספר הורים לילדים – כלא אלה גילו את היתרונות של התקנת מצלמות אבטחה. השינוי שחל בעולם וריבוי מקרי האלימות הביאו לשינוי בחשיבה של האנשים והצורך שלהם להגן על עצמם ועל הסובבים אותם.

  כיום בעלי עסקים רבים מבינים את החשיבות של התקנת מצלמת אבטחה בבתי עסק. התקנת מצלמת אבטחה בבתי עסק מאפשרת למנהלים לקבל תמונת מצב כוללת על הנעשה בעסק גם כאשר הם אינם. אם בעבר מנהל היה צריך לסמוך על עובדיו שייבצעו את העבודה בצורה הטובה ביותר כיום, עם ריבוי מקרי הגניבות במקומות העבודה נוצר צורך בקרב המנהלים לבדוק את התנהגות העובדים בצורה שונה מבעבר. התקנת מצלמות אבטחה מאפשרת למנהלים לפקח אחר סדר יומם של העובדים. על ידי התקנת מצלמת אבטחה בבתי עסק ניתן לפקח על העסק במשך 24 שעות ביממה. האפשרות של בעל העסק לעקוב אחר התנהגות עובדיו משמשת הרתעה עבור העובדים –בשעה שהבוס לא נמצא במקום הם יודעים שעליהם להתנהג כראוי.

  מצלמות אבטחה

  הצבת מצלמת אבטחה בעסק עשויה לשפר את התנהגותם של העובדים בצורה משמעותית. עלות התקנת מצלמת אבטחה נקבעת לפי הדגם, היצרן, סוג וכו', אולם העלות של מצלמת אבטחה היא זניחה בהשוואה לתרומה המשמעותית במקום העבודה. התקנת מצלמת אבטחה במקום העבודה מסייעת למנהלים לפקח על עבודת העובדים במשך כל שעות היממה לתביעות מצידם. לעיתים קיימים מקרים בהם עובדים מנצים לרעה את מקום העבודה לצורך גניבה. הדבר נפוץ בעיקר בעסקים קטנים עושי להגיע לסכומי כסף גבוהים במיוחד. מצלמת אבטחה בעסק יכולות למנוע את תופעת הגניבות ולאפשר תיעוד של  מעשה הגניבה בזמן אמת.

  לסיכום, מצלמת אבטחה משחקת תפקיד של הרתעה בעסקים רבים ומצלמת את המתרחש בעבודה על מנת לתפוס את הגנב בשעת מעשה. בעלי עסקים רבים משקיעים מחשבה רבה במיקום המצלמה במקומות שונים. מצלמת אבטחה צריכה להיות קטנה על מנת לא למשוך תשומת לב מיותרת. מצלמת אבטחה רצוי להחביא במקומות שונים ומגוונים. רצוי לבחור בפקידה גם את הזמן שבו תתבצע ההתקנה כדאי שבעת ההתקנה יהיה זה זמן שאף אחד לא נמצא במשרד ופעולת ההתקנה תתבצע בצורה הטובה ביותר.

  סוגי מצלמות אבטחה

  למרות שעד לא מזמן מצלמות אבטחה היו בשימוש מעט בלבד בקרב המגזר הציבורי בעיקר, היום המצב שונה לגמרי. עקב ירידות חדות במחירים בשנים האחרונות, שיפור הממשקים וקלות התפעול, השימוש במצלמות אבטחה גלש אל המגזר הפרטי והגיע למימדים רחבים למדי. היום אין כמעט בית עסק שלא מאובטח על ידי מצלמות, וגם בקרב בעלי בתים פרטיים השימוש הוא כמעט גורף.

   

  מצלמות אבטחה הן נישה שלמה רחבת היקף באולם הטכנולוגי. המגוון שמציע השוק הוא אדיר ולקוח מן השורה זקוק לייעוץ מקצועי בכדי לבחור מה מתאים לו בהתאם לצרכיו מתוך כלל סוגי מצלמות אבטחה. המצלמות נבדלות באיכותן, שיטת התקשורת, צורה וגודל המצלמה, אופן התקנתה וכוד פרמטרים נוספים. הסוגים העיקריים הם מצלמות מוסתרות, מצלמות גוף, מצלמות אינפרא אדום, מצלמות בעלות תקריב גבוה, מצלמות עם רזולוציה גבוהה במיוחד, מצלמות כיפה, מצלמות IP עם חיבור לרשת, מצלמות ממונעות וזה עוד לא הכול.

   

  תנאי תאורה, מרחק צפייה, מיקום המצלמה וצורתה, כל אלה הם הפרמטרים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים את המצלמה המתאימה.

  להלן נציג את סוגי מצלמות אבטחה העיקריים:

  מצלמות גוף הן בעלות עדשה קבועה שמותאמת למצלמה בהתאם לדרישות הלקוח (מצב תאורה, מרחק צילום, גודל האובייקט המצולם) בזמן קניית המצלמה. לרוב מותקנות מצלמות גוף כמענה לצרכי צילום מיוחדים – מרחקים גדולים, תקריב, צורך ברזולוציה גבוה מאד. ברוב מצלמות גוף ישנה אופציה לשליטה ידנית.

   

  מצלמות אינפרא אדום מיועדות לצילום יום ולילה ואף במצבים של חושך מוחלט.נורות LED הייחודיות למצלמות אינפרא אדום מאפשרות למצלמה לקלוט גלי אור בלתי נראות לעין האנושית. המצלמה קולטת גלים אלקטרומגנטים מעצמים הפולטים חום ולתרגם אותם לתמונה.בהתאם לכמות הלדים, גודל העדשה והסוג שלה במצלמה נקבע מרחק התאורה של המצלמה.

   

  מצלמת כיפה הן המצלמות הנפוצות ביותר. מצלמות אבטחה אלה מותקנות בדרך כלל בכניסה למבנים, קניונים, משרדים וחנויות. בזכות צורתה המצלמה אינה בולטת לעין לקשה לנחש לאיזה כיוון היא מופנית. מצלמות ממונעות ניתנות לשליטה ממערכת בקרה מרוחקת בזכות החיבור למנוע שבבסיס המצלמה. ניתן גם לשלוט מרחוק בפרמטרים שונים של המצלמה כמו זום, פוקוס, זווית ועוד. אלה הן מצלמות יקרות יותר.

  חברת מיגון אלקטרוניקה מתמחה בהתקנת מערכות מתקדמות של מצלמות אבטחה במעגל סגור לכל מטרה, מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם

  לפרטים ומידע נוסף צרו קשר

  Call
  Mail
  אקסטרה דיגיטל - קידום אתרים
  Call Now Button