לייעוץ ראשוני ללא התחייבות פנו אלינו

  מערכות גילוי וכיבוי אש – כדי לשמור על רמת בטיחות גבוהה

  שריפה, ולו הקלה ביותר, יכולה לגרום לנזק של ממש. מעבר לנזק החמור שיכול להיגרם למבנה עצמו או לתכולה שבו, היא מסכנת חיים ולצערנו רבים איבדו את חייהם לאחר שפרצה שריפה במקום שבו שהו. הטכנולוגיה המתקדמת באה לידי ביטוי בתצורות שונות כיום ועוזרת לנו להתמודד עם מצבים רבים. מערכות גילוי וכיבוי אש המתבססות על טכנולוגיות שונות הן בדיוק מה שזקוק לו כל מבנה, מסחרי, ציבורי וגם פרטי. מערכות אלו כוללת גלאים מיוחדים, המסוגלים לזהות מצבים של אש, עשן או טמפרטורות גבוהות מאד ולהוציא התרעה לגורמים השונים.

  מערכות גילוי וכיבוי אש כדי לשמור על רמת בטיחות גבוהה - מיגון אלקטרוניקה

  על סוגי המערכות

  בעזרת מערכות גילוי אש ניתן למנוע שריפות ואת הסכנות הרבות הנלוות להן. ישנם כמה סוגים של מערכות כאלו: אלו יכולות להיות מערכות גילוי אש ועשן, כלומר מערכות המזהות את העשן הנוצר במקום וגם את הלהבה, אלו יכולות להיות מערכות המזהות את הטמפרטורות הגבוהות, הנלוות לשריפה וגם מערכות המסוגלות לזהות פחמן חד חמצני, הנוצר בעקבות השריפה. גלאי המערכות ממוקמים בנקודות שונות במבנה ועוזרים בגילויה המוקדם של השריפה.

  האופן שבו מגיבות מערכות אלו נקבע בהתאם לאמצעים שהן כוללות. מערכות כיבוי אש מכבות את השריפה, מערכות גילוי האש מזהות אותה ואת הסממנים הנלווים לה ושולחות התרעה ומערכות אזעקה מודיעות לשוהים במקום על מצב חירום. אמצעי ההתרעה יכולים להיות רמקולים, צופרים, נוריות סימון וגם חייגן אוטומטי המחייג ישירות למכבי האש שבאותו אזור בו פרצה השריפה.

  ישנם מבנים מסוימים, כמו מבנים גדולים מאד, מבנים ציבוריים או מסחריים החשופים יותר מאחרים לשריפות, שבהם ישנן כמה מערכות לגילוי וכיבוי אש, הממוקמות באזורים שונים במבנה. מערכות אלו פועלות באופן אוטומטי וכוללות מספר אמצעים: ספרינקלרים – מערכת של מתזים באותו מבנה העוזרים במניעת התפשטות האש וגם בכיבוי השריפה ועושים זאת באמצעות התזת מים או התזת חומר כיבוי מסוג אחר באופן אוטומטי, וכיבוי באמצעות גז – מערכות העוזרות בשמירה על הציוד שבתוך המבנה ובהגנה עליו. הן מציפות את אותו חלל שבו פרצה השריפה בגז, החונק את האש שבמקום. היתרון של שיטה זו הוא שלא נותרים סימנים או נזקים במקום, מעבר לנזקי השריפה עצמה (אם יש כאלה).

  סוגי מערכות לגילוי וכיבוי אש - מיגון אלקטרוניקה

  חשוב לדעת

  ישנם סוגים שונים של מערכות לגילוי ולכיבוי אש. מערכות אלו נדרשות לעמוד בתקנים מחמירים במיוחד ולספק מענה נקודתי למבנה ברגע האמת. חשוב מאד, ולפני התקנתן במבנה הקיים, לבחון היטב מהו צרכיו, אילו יתרונות מציעה אותה מערכת בהשוואה לאחרות וגם מהן העלויות הנדרשות. מומלץ מאד לפנות לחברות המתמחות במכירת ובהתקנת מערכות כיבוי אש מסוג כזה, המכירות היטב את השוק ואת צרכיו.

  מעוניינים להתקין מערכת גילוי וכיבוי אש ומתלבטים באיזה סוג לבחור וגם מהן העלויות? חברת מיגון אלקטרוניקה בע"מ היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. לפרטים, צרו קשר בטלפון 03-5033726

   
  Call
  Mail
  אקסטרה דיגיטל - קידום אתרים
  Call Now Button