לייעוץ ראשוני ללא התחייבות פנו אלינו

  כל הטיפים לבטיחות באש בארגונים

  סכנה מפני התפרצות שריפות קיימת בכל ארגון ויכולה להתרחש בכל זמן, במיוחד כשמדובר במפעל או ארגון המתעסק בחומרים מסוכנים. על מנת למנוע התפרצות שריפות בארגון, ריכזנו עבורכם את כל הטיפים היעילים ביותר

  התקנת מערכות גילוי אש

  התקנת מערכות גילוי אש, כמו למשל מערכות גלאי עשן, יכולה להציל חיים. מערכות לגילוי אש יתריעו בפניכם אודות תחילת התפרצות של שריפה, בטרם תגיע לעוצמת להבות גבוהה אשר תהווה סכנת חיים. לא תמיד נשים לב להתפרצות שריפות, במיוחד כשמדובר בארגונים בעלי חללים גדולים ובהתפרצות באזורים בהם לא נוכח איש באותו הרגע. לכן קיימת חשיבות להתקנת מערכות כאלה בכל ארגון.

  התקנת מערכות גילוי אש - מיגון אלקטרוניקה


  התקנת מערכות כיבוי אש

  מעבר להתקנת מערכות גילוי אש, חשוב גם להתקין בארגון שלכם מערכות כיבוי אש ועיכוב בעירה. מערכות כמו ספרינקלרים יוכלו לפעול ברגע שהמערכת לגילוי אש תתריע מפני שריפה. כך, המערכת תכבה את הדליקה בטרם תביא להרס ברכוש ופגיעה בנפש.

  מינוי ממונה בטיחות אש ארגוני

  על מנת למקסם את בטיחות הארגון, מומלץ לכל ארגון למנות ממונה בטיחות אש. ממונה הבטיחות יעבור הכשרה מתאימה בנושא שריפות, תגובה ראשונית לשריפות וכיצד למנוע אותן. תפקידו של ממונה בטיחות אש מחולק לשניים: וידוא עמידה בכללי הבטיחות באש בתוך הארגון ודאגה לאמצעי הכיבוי ומערכות הגילוי בארגון. במסגרת תפקידו, ידאג הממונה לוודא תקינותם של כלל אמצעי גילוי וכיבוי האש הנמצאים בארגון. במידה וימצא תקלה, יהיה גם אחראי על טיפול בה.

  מינוי ממונה בטיחות אש ארגוני - מיגון אלקטרוניקה

   

  הצבת אמצעים לכיבוי שריפות

  מומלץ לכל ארגון להחזיק ציוד כיבוי אש הכולל כל אמצעי אשר יוכל לסייע לעובדיו על מנת לכבות שריפות בעת הצורך. תגובה ומענה ראשוני ומהיר להתפרצות דליקה יכולות לצמצם נזקים ואף להיות הקובעות בין חיים למוות. על מנת לאפשר תגובה ראשונית מהירה, יש לדאוג לציוד מתאים לכיבוי השריפה. האמצעים גם יוכלו לסייע לכבאים לביצוע פעולות הכיבוי בעת הגעתם לאירוע במידת הצורך. אמצעים כאלה יהיו למשל: מטפי כיבוי, גלגלון כיבוי (במידת האפשר). כדאי להתייעץ עם יועץ בטיחות אש מומחה אודות האמצעים המתאימים עבור הארגון, גודלו, מיקומו והתשתיות העומדות לרשותו.

  ביצוע הדרכת בטיחות אש

  פעולותיהם של חברי הארגון על מנת למנוע דליקות ובעת התפרצות של דליקה, יכולות להיות קריטיות. לכן כדאי לבצע אחת לכמה זמן הדרכת בטיחות אש עבור כלל העובדים, על ידי מומחה לבטיחות אש. בהדרכת הבטיחות יש לעבור עם העובדים על מספר דברים חשובים: מהן הפעולות שעליהם לנקוט על מנת למנוע התפרצות של שריפה? מהם אמצעי הכיבוי העומדים לרשותם בעת שריפה והיכן נמצאים? כיצד לזהות התפרצות של שריפה בשלביה הראשוניים? מה עליהם לעשות כאשר מגלים כי התפרצה שריפה בארגון? כיצד יש להעריך את עוצמת וסוג הדליקה? בנוסף, מומלץ כי כלל העובדים יידעו את כללי העזרה הראשונה הבסיסיים למקרי שריפה.

  Call
  Mail
  אקסטרה דיגיטל - קידום אתרים
  Call Now Button