לייעוץ ראשוני ללא התחייבות פנו אלינו

  התקנת מצלמות אבטחה

  מצלמות אבטחה הן מכשירים טכנולוגיים מורכבים ומתוחכמים שכן גם ההתקנה שלהם היא עסק שלא נועד לידי חובבנים. במיוחד אם אתם מודעים לחוסר כישרון טכני אצלכם, חבל לשרוף זמן ועצבים בניסיון לבצע משהו שאינכם מסוגלים לבצע מלכתחילה, אתם עוד עלולים לפגוע ולהזיק למכשור העדין.

  בשביל זה יש אנשי מקצוע מהתחום, טכנאי מוכשר, מוסמך ובעל הידע והניסיון הדרושים אשר יבצע את התקנת מצלמות אבטחה בצורה מהירה, מקצועית ויעילה. הדרך היחידה להתקין מצלמות אבטחה ללא התערבות מקצועית היא לימוד מעמיק של מדריך ההתקנה שבא עם המצלמות הספציפיות שברשותכם. ורק אם אתם בטוחים שכל צעד וצעד ברור לכם לחלוטין ניתן לגשת למלאכת ההתקנה. בעצם, רגע, עוד לא. ישנם עוד כמה פרטים שיש לבצע טרם התחלתם בהתקנה פיזית של מצלמות אבטחה.

  התקנת מצלמות אבטחה

  עליכם לחשוב היכן בדיוק למקם את המצלמות כך שהמידע שתקבלו מהן יהיה יעיל עבורכם. פרט למיקום המצלמות עליכם לחשוב גם על הזוויות שאליהם הכוונו המצלמות. אלה צריכים להיות זוויות אשר מביטות לכיוונים אסטרטגיים שבהם, לדעתכם, מתרחשים האירועים אשר הייתם מעוניינים לתעד. נסו להיעמד פיזית באתם המקומות שבהם אתם מתכננים להציב מצלמות אבטחה וזאת כדי לדמות את התמונה שתקבלו בהקלטה. חשוב לתכנן גם את כמות מצלמות אבטחה שאתם מתכוונים להציב. רצוי להציב את המצלמות כך שמצד אחד לא יהיו שטחים מתים בחלל המצולם ומצד שני שלא יהיו שם חפיפות של שטחים, זאת אומרת שלא יקרה מצב שכמה מצלמות מכוונות אל אותו המקום, אלא עם כן חשוב לכם לראות את המקום הזה מכמה זוויות.

  אם מצלמות אבטחה לא אמורות לשחק את תפקיד ההרתעה אלא אמורות לצלם את המתרחש על מנת לתפוס מישהו על חם בלי שהוא יודע שהוא מצולם, כדאי להשקיע מחשבה במציאת מקומות מסתור כדי למקם בהם את המצלמות. המצלמות עצמן צריכות להיות קטנות ומיועדות לצילום בסתר ויש גם לבחור בקפידה את הזמן שבו תתבצע ההתקנה, כדאי שזו תהיה שעה בה אין אדם שיבחין בכם מבצעים את ההתקנה. במקרה של מצלמות אבטחה לצורך הרתעה אין כל חשיבות לפסקה האחרונה, אפילו להיפך – המצלמות אמורות להיות בולטות ולמשך מבט לעצמן.

  התקנת מצלמות אבטחה לדירות ובתים פרטיים

  ביתנו הוא מבצרנו. הוא המקום בו גרים האנשים החשובים והאהובים עלינו ביותר והמקום בו נמצא הרכוש היקר והחשוב לנו ולהם ביותר. אנחנו נעשה כמעט הכול בשביל שמה שיש לנו שם, לא ייפגע או יינזק. אחת הדרכים להגן על רכושנו שנמצא בבית הוא התקנת מצלמות אבטחה. בעיקר, אם אנו מתגוררים בבית פרטי או בוילה עם גינה מצלמות אבטחה תהיינה מועילות מכיוון שהגישה לפריצה יותר קלה. כמו כן, באם אנחנו רוצים להשאיר חפצים מסוימים בגינה לעיתים נחשוש לעשות זאת מהסיבה שאנו יכולים לקום בבוקר ולגלות שהם אינם, מצלמות אבטחה לבית כמעט בגדר חובה.

  התקנת מצלמות אבטחה בבית, היא כמובן אמצעי בטיחות נוסף ולא אמצעי הבטיחות היחיד האמור להיות מותקן בבית. כדאי כמובן, להקפיד גם על הימצאותם של אזעקה, סורגים ומנעולים חזקים בבית. כי כמובן שמצלמות אבטחה (באם הן מצלמות גלויות) יכולת להרתיע את הגנבים מלבצע את זממם אך אין בהם דיי בכדי למנוע לחלוטין את מעשי הגניבה.

  אחד החששות הגדולים של הורים הם מקרים בהם יש ילדים צעירים בבית שצריכים להישאר בחלק משעות היום לבדם. על אף האזהרות החוזרות ונשנות שלכם "לא לפתוח לזרים" ילדים לפעמים יכולים להתפתות לפתוח את הדלת גם לאנשים שהם לא מכירים.
  מצלמות אבטחה המכוונות לכניסה של הבית, יכולות לעזור בהדרכה של הילדים למי מותר לפתוח את הדלת. הילדים יוכלו להסתכל במצלמה ולראות מי האנשים שרוצים להיכנס לבית והאם הם מזהים ומכירים אותם ואז להחליט אם לפתוח את הדלת או לא.

  מצלמות אבטחה

   

  התקנת מצלמות אבטחה בעסק

  בימינו כל בעל עסק רוצה להיות מעורב מעודכן במה שקורה כל רגע ורגע במשרדים גם כשהוא לא נמצא. התקנת מצלמות אבטחה לעסק זהו הפתרון המושלם העונה לצורך זה. בעל העסק שמעוניין לפקח על המתרחש בהיעדרו יוכל בקלות לעשות זאת ואף להקליט את המתרחש באמצעות מכשירו הסלולארי או באמצעות האינטרנט.

   

  את מערכת ההקלטה ניתן להתקין בכל עסק ללא יוצא מן הכלל בין אם זה עסק פרטי או ציבורי. לדוגמא בעל חנות שיתקין מצלמה יוכל באחת לפקח על עובדיו וכן לאבטח את החנות מפני פריצות או גניבות. דוגמא נוספת היא התקנת מצלמות אבטחה בבתי ספר תאפשר השגחה אחר התלמידים והתנהגותם במקומות שונים בו זמנית וכן אכיפה במידת הצורך של התנהגויות לא הולמות. בגני ילדים מצלמות אבטחה משמשות את ההורים רוצים להיות מעורבים בהווי היומיומי של ילדיהם וכן ניתן לשימוש על ידי גננות שמעוניינות לפקח על מטפלות, התנהגותם של ילדים, גנבים וכן להקליט אירועים מיוחדים או להעביר תכנים פדגוגיים לצפייה חוזרת.

  פתרון מצלמות אבטחה נועד בעיקרון לחסוך בכול האדם – המאבטחים האנושיים. כמו המאבטחים האנושיים המצלמות משרתות כמה תפקודים – שימוש גלוי ושימוש סמוי. מצלמות גלויות נועדו בדרך כלל יותר להרתעה, הרי גנב הרואה שהעסק מאובטח על ידי מצלמות אבטחה יעדיף לחפש עבודה קלה יותר ויעזוב את המקום לטובת אחד שלא מצולם. לעומת זאת מצלמות  סמויות ימוקמו כמובן במקומות מסתור ויהיו הרבה יותר קטנות בגודלן. היתרון שלהן הוא בכך שהמצולם לא מודע לקיום המצלמות ומתנהג באון טבעי. אל יש לזכור כי מצלמות נסתרות הן רק אמצעי ולא המטרה. כאשר מציבים מצלמות גלויות יש לדאוג לכמה פרמטרים חשובים כגון מיקום אסטרטגי, חשיפה ללחות ושמש, כל אלו ישפיעו על איכות ההקלטה וחיוניותה.

  אומנם הצבת מצלמות אבטחה מורידות בצורה דרסטית את כמות הפריצות לבתי עסק וגם לבתים פרטיים אך תהיה זו טעות חמורה לחשוב בזאת ניתן להפסיק לדאוג לאבטחת המקום. כמו בכל תחום היום, גם הפורצים והגנבים משתכללים מיום ליום ולהם ציוד ומיומנויות שמתחדשים כל הזן ולכן יש להקפיד על התנהלות זהירה בכל צעד וצעד – יש לנעול היטב את כל הפתחים והשערים אחרי שעוזבים את המקום ולשמור על חפצי הערך.

   

  מצלמות-אבטחה

   

  התקנת מצלמות אבטחה בבתי ספר

  לאחרונה עלה לדיון נושא של הצבת מצלמות אבטחה בבתי ספר. הדיון עלה בעקבות הודעה של מספר מנהלי דתי ספר שהודיעו על הצבת מצלמות אבטחה בבתי ספר לקראת תחילת שנת הלימודים. הבה נראה את הבעד ונגד של המהלך.

  לאחרונה עלה לדיון נושא של הצבת מצלמות אבטחה בבתי ספר. הדיון עלה בעקבות הודעה של מספר מנהלי דתי ספר שהודיעו על הצבת מצלמות אבטחה בבתי ספר לקראת תחילת שנת הלימודים. הבה נראה את הבעד ונגד של המהלך.

  הטענה הראשונה הינה בכך שהמורים או צוות האבטחה יראו את התמונה המלאה של המתרחש בשטח בית הספר ויוכלו להגיב מהר ובזמן אמת. מצלמות אבטחה יכסו את כל שטח הבית ספר ויאפשרו לקבל את התמונה המלאה. ניקח לדוגמא מקרה של פציעת אחד התלמידים בזמן ההפסקה. ללא המצלמות האירוע ידווח על ידי התלמידים במקרה הטוב ולא ידווח בכלל במקרה הרע. עם מצלמות אבטחה המורה יוכל לזהות את פציעתו ולהגיש עזרה דחופה או להזמין אמבולנס בזמן אמת, תלוי בחומרת הפציעה. גם אירוע של אלימות בבית הספר יוכל להיות מטופל במידי ובזמן אמת.

  הטענה השנייה היא נושא האלימות והוונדליזם בבית הספר. נושאים אלה התגברו מאוד לאחרונה וצמחו לממדים מאיימים. תלמידים נסחטים על ידי תלמידים אחרים, נדקרים וכדומה. התקנת מצלמות אבטחה בשטח בית הספר תרתיע את העבריינים. תלמידים שיידעו שמשגיחים על פעילותם, והשידור גם מוקלט יחששו לבצע את המעשים האלה מחשש להיתפס.

  הטענה השלישית היא הפעילות בקרבת בתי ספר. בית ספר הינו מקום ריכוז של צעירים, במיוחד בתי ספר התיכוניים. גורמים עבריינים מנצלים את העובדה הנ"ל על מנת להתחכך בחברת צעירים ולהציע להם סמים ולשדלם לפשע. בנוסף לכך, ניתן למנוע נזק לרכבים של המורים הן על-ידי תלמידים כועסים והן על ידי עבריינים.

  הטענת הנגד העיקרית נסמכת על כך שפעולת התקנת מצלמות אבטחה בבית ספר, הינם התערבות בחייהם הפרטיים של התלמידים. התלמידים חושבים שבתי ספר אינם בתי כלא, ולכן זה לא מוסרי לעקוב אחרי כל צעד שלהם. לדעתם של תלמידים וחלק מההורים התלמידים זכאים לפרטיות גם בשטח בית הספר.

  לסיכום, ישנן מספר טענות בעד, וגם טענת הנגד. בסופו של דבר כל מנהל יעשה את השיקול של הבעד ונגד. יחד עם זאת, ניתן לראות שיצירת סביבה בטוחה לתלמידים היא עדיפה, גם כשהיא באה על חשבון פרטיותם של התלמידים.

  התקנת מצלמות אבטחה

   

  התקנת מצלמות אבטחה בתחנות דלק

  לנהגים לא הייתה היכולת לתדלק את רכבם באופן עצמאי. נהג היה מגיע לתחנת דלק ומחכה בתורו להגעת המתדלק. המתדלק היה מתדלק את רכבו ומטפל גם בנושא התשלום. היום למתדלק כמעט ואין בקרה על מה שנעשה בשטח התחנה, לפחת בחלקו של השירות העצמי. את העובדה ניצלו רמאים ונוכלים.

  כמו בתי עסק רבים, גם תחנות הדלק פונות לעזרתן של מצלמות אבטחה במעגל סגור. המצלמות מוצבות בחנויות הנוחות הממוקמות בתוך התחנות וגם בשטחן של התחנות. ישנו מספר סיבות לשימוש מאסיבי במצלמות אבטחה תחנות דלק.

  הסיבה הראשונה היא הופעת חנויות הנוחות בשטחן של תחנות הדלק. הרבה אנשים פוקדים את החנויות האלה במהלך היום, בסוף היום מצטברים סכומי כסף גבוהים אצל עובדי החנות. עובדה שישנם תחנות דלק הממוקמות באזורים שוממים יחסית, לאורך כבישים בינעירוניים למשל או בכניסות ליישובים מעלה את רמת הפיתוי אצל שודדים פוטנציאליים. ישנן תחנות שנשדדות מספר פעמים בשנה בשל מיקומם המבודד יחסית. מצלמות אבטחה אמורות לנסות ולהרתיע את השודדים הפוטנציאליים, או להקל על זיהויים במידה ויתפסו.

  סיבה נוספת היא פופולאריות של השירות העצמי בתדלוק. פעם, לנהגים לא הייתה היכולת לתדלק את רכבם באופן עצמאי. נהג היה מגיע לתחנת דלק ומחכה בתורו להגעת המתדלק. המתדלק היה מתדלק את רכבו ומטפל גם בנושא התשלום. היום למתדלק כמעט ואין בקרה על מה שנעשה בשטח התחנה, לפחת בחלקו של השירות העצמי. את העובדה ניצלו רמאים ונוכלים. הנוכלים, במיוחד בתחום זיוף כרטיסי האשראי, באים ומתדלקים את רכבם באמצעות כרטיסי אשראי מזויפים, כאשר הסיכוי שיתפסו נמוך עקב אי נוכחותו של המתדלק. הצבת מצלמות אבטחה בשטח של התחנה בכלל, ובשטח השירות העצמי בפרט אמורה להרתיע את הנוכלים. המצלמות הנ"ל הן מצלמות מקליטים. לכן, ברגע שמזוהה שימוש בכרטיס אשראי מזויף או כרטיס שנגנב ניתן לקבוע את זמן החיוב, ולמצוא בהקלטה את זמן האירוע ולזהות את הרכב. מצלמות האבטחה עזרו לא פעם בזיהוי הנוכלים והרשעתם.

  נושא הוא בקרה על המקום ועל העובדים בו. רוב תחנות הדלק הן תחנות פרטיות הפועלות בזיכיון. בעל תחנת הדלק לא נמצא בתחנה במשך רוב היום. ללא מצלמת אבטחה אין לו בקרה על נעשה והוא נאלץ לסמוך על יושר העובדים שלו. כאשר מותקנת בתחנה מערכות מצלמות אבטחה במעגל סגור בעל התחנה מקבל את האפשרות להתחבר למצלמות מרחוק ולקבל בקרה מלאה על התחנה שלו בזמן אמת.

  מצלמות-אבטחה

   

  התקנת מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים

  הצבת מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים כגון משרדים ובתי עסק, בתי ספר, מרכזי קניות הפכו כבר מזמן לדבר מקובל ואפילו מובן מעליו. לצד היתרונות הברורים הקשורים לביטחון קיימות גם הרבה דעות כנגד התופעה שטענתם המרכזית היא פגיעה בפרטיות האדם.

   ללא ספק, הזכות לפרטיות היא בין החשובות במערכת דמוקרטית. אולם לצד זכות זו קיימת החובה של מדינה מתוקנת לשמור על ביטחונם של אזרחיה, ובייחוד במדינה כמו שלנו שבה נושא הביטחון הינו רגיש כל כך ועננה של טרור מרחפת מעל ראשנו בכל עת. 

  מעבר לנושא הביטחון הפוליטי גם עניין האלימות הגוברת והפשיעה הופכים להיות רלוונטיים בימינו יותר ויותר ודורשים התייחסות. מדי יום נלכדות בעדשות של מצלמות אבטחה מעשי שוד, ונדליזם והשחתה של רכוש פרטי וציבורי, פריצות וגניבות, ואלימות. הקלטות של מערכת אבטחה הממוקמות במקומות ציבוריים קבילות בבית משפט ולא אחת זהו האמצעי היחיד שבעזרתו ניתן ללכוד פושעים וטרוריסטים ולהביאם לדין. מעבר לכך, הרבה פעמים די רק בקיומן של מצלמות אבטחה שמוצבות במקומות ציבוריים כדי להרתיע פושעים ולמנוע מעשי אלימות רבים. לאור היעילות הגבוהה של מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים השימוש בהן גובר ומתרחב מדי יום.

  לאחרונה הכרנו את הפרויקט המצליח "עיר לא אלימות" שבמסגרתו מוצבות מצלמות אבטחה ברחובות ערים במטרה להילחם בתופעות ל אלימות ופשע ברחובות. ערים רבות כבר הצטרפו לפרויקט ועוד רבות בדרך להצטרפות עקב ההצלחה הרבה שלו. המקומות שבהם הוצבו המצלמות הם בעיקר גנים ופארקים הידועים כמקומות מפגש של בני נוער בשעות הערב והלילה ובמיוחד בתקופות החופשים במסגרות כמו בתי הספר.

  בתקופות אלו ידוע שגל האלימות עולה מדרגה בגלל שהרבה בני נוער מוצאים את עצמם מסתובבים ברחובות הערים ללא מעש ועיסוק והרבה פעמים השעמום הוא זה שמביא אותם לכדי מעשים  קשים. מקומות מוכרים אחרים בהם הוצבו מצלמות אבטחה ברחבי הערים הם כניסות למועדונים, קניונים, ברים ועוד מקומות בילוי של בני נוער ולא רק. גם חניונים הצמודים למקומות בילוי ידועים לבעייתיים מבחינה זו וגם שם הוצבו לא מעט מצלמות אבטחה.

   

  חברת מיגון אלקטרוניקה מתמחה בהתקנת מצלמות אבטחה לכל צורך ועם כל פתרון בתחום, נשמח לעמוד לרשותכם!

   

   

   

   

   

   

   

   

  Call
  Mail
  אקסטרה דיגיטל - קידום אתרים
  Call Now Button